İletişim Bilgileri

İletişim ve Bilgi Formu

Adres

Merkez Ofis
Güzelyalı Mh. İstasyon Cd. Egemen Sk. No:13 34903 Pendik / İstanbul - Türkiye

Fabrika:
Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi Hendek / Adapazarı – Türkiye

Telefon

Merkez Ofis
+90 (216) 392 12 33

Fabrika:
+90 (264) 654 58 00 (pbx)

Fax

Merkez Ofis
+90 (216) 392 12 36

Fabrika:
+90 (264) 654 58 09

  • Gönder
Hekim Profile

Çelik Çatı

Çelik Çatı

Neden Çelik Çatı?

Çelik Çatı; fiyat avantajı, montaj kolaylığı, imalat zamanı, malzeme tasarrufu, uzun ömürlü olması, gerektiğinde nakil edilebilmesi v.b. avantajları sağladığından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Hafif çelik binalar, konutlar, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, hangarlar, depolar, hayvan barınakları v.b. endüstriyel olmayan yapılarda ve ağır çelik endüstriyel yapılarda çelik çatılar sıklıkla kullanılmaktadır.
Çelik çatılarda kopma kırılma yaşanmadığı için daha güvenilir ve tercih edilen bir sistemdir. Gelişen ülkelerin tercihi olan çelik konstrüksiyon yapı sistemleri özellikle deprem ve doğal afet kuşağında bulunan ülkeler içinde en uygun yapı sistemlerindendir. Bunun dışında nakliye, parça ekleme ve çıkarma kolaylığı, çevre dostu ve geri dönüşümlü malzemeler olması sebebi ile daha sık tercih edilmektedir. Dış etkenlerden dolayı Deforme olan yada darbe alan kısımları revize edilmesi yada yenisi ile değiştirilmesi çok kolaydır.
Çelik çatılar imalat kolaylığı sayesinden zamandan avantaj sağladığı için buna bağlı olarak maliyeti de düşürmektedir. Çelik çatı tasarımları bulunduğu bölgeye göre yapıldığı için kar yükü ve rüzgar yükünün az olduğu yerlerde daha hafif malzemelerden tercih edilebilir. Çelik çatıyı hafifletmek maddi açıdan getiri sağladığı gibi konstrüksiyona gelen ilave yükleri azaltacağından bina ömrünü de uzatmaktadır.

Çelik Çatı Fiyatları

Fiyat avantajı olarak; üretim, temin, sevkiyat ve montaj kolaylığı sağladığı için çelik çatılar bina yapımlarını daha güvenilir, hızlı ve ekonomik hale getirmiştir. Bunun dışında taşıma, parça ekleme ve çıkarma kolaylığı, çevre dostu ve geri dönüşümlü malzemeler olması sebebi ile daha sık tercih edilmektedir. Deprem kuşağında bulunan ülkemizde çelik binalar son dönemde bir hayli tercih edilmektedir. Çelik imalatında ülke olarak çevre ülkelere göre ciddi bir kalite farkımız bunmaktadır. Bu yüzden çelik bina imalatında bir çok firmamız yurt dışında kaliteli ve büyük projelere imza atmıştır.

Fiyatları etkileyen faktörler genellikle doğal faktörlerdir. Yapının bulunduğu bölge, kar yükü, rüzgar yükü, rutubetli ortam, yağmur yağma oranı, çatı eğimi, bina açıklığı v.b. faktörler çelik çatı ürünlerinin tasarımını ve maliyetlerini etkilemektedir. Binanın kurulması istenen bölgedeki coğrafi şartlar çelik binaya ve çelik çatıya gelen dikey ve yatay yükleri etkilediği için gelen bu yükleri karşılamak için profil kalınlıklarını, profil kesitlerini yada sac özelliklerinin değiştirilmesi sonucu maliyet lerde artış gözlenmektedir.
Hekim Profil olarak çelik çatı üretimimiz yoktur lakin çelik çatılarda kullanılan profillerin üretimini yaptığımız için siz değerli müşterilerimize bu anlamda destek olmaktan mutluluk duyarız.

Çelik çatı profilleri imalatı, teknik özellikleri, fiyatlandırma, temrin zamanı, teknik destek ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için Satış Ekiplerimizle irtibata geçmenizi rica ederiz. Çelik Çatı Profilleri ile ilgili siz değerli müşterilerimizin çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyarız…